قاموس

قسمت دوم: اشتهای دو سر چیست؟

مطمئن باشید اشتباه نشده اشتهای دو سر نه اژدهای دوسر ، البته حکایت قسمت اول تاحدودی شباهت اشتها و اژدها را روشن می کند ولی اجازه بدهید قانع نشویم..................

اشتها همان میل است که در مقاله انسان و روان بررسی شد که می توان آن را به حد اعتدال رساند و از خطر افراط و تفریط نجات داد به همین دلیل آن را دو سر نامیدم.

دانستیم راه رسیدن استعداد ها و امیال به مقصد استفاده از سلاح عقل و نیروی عزت و دیدبانی تقوی است تا انسان به شهود و شهادت برسد.

در این مجموعه قصد داریم امیال انسان را به طور جزئی تر بررسی کنیم.

اشتها کلمه ای دوست داشتنی است(البته وقتی اشتها داشته باشیم). به همین جهت لحن بنده هم در این مجموعه اندکی تغییر می کند.

دانستیم انسان دارای غریزه است و حیوانیت جزئی از ظرفیت های اوست. پس ناراحت نمی شوید اگر بگویم قصد داریم ابتدا غرایز گوسفندی انسان را بررسی کنیم.

غرایز گوسفندی چیست؟

چیزی شبیه:

مامان غذا کو؟

خوابم میاد.

حالش را ندارم.

من زن می خام.

خیلی هم طبیعی است. البته مستحضرید که انسان یک گوسفند برتر است(و نه لزوما برتر از گوسفند)  و از پیشرفت های انسان این است که هیچ وقت گوسفند نمی گوید بع بع ب بع بع؟ (یعنی مامان غذا کو؟) ولی ما می گوییم.

 علما سرعت غیر مجاز(عامل برخورد به جدول) در این مسیر را شره ، و سرعت کم (مثل راننده ی اعصاب خرد کنی که توی اتوبان با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت رانندگی می کند)را خمود ، و هردو را هتک می گویند و گفته اند چون اغلب سرعت غیر مجاز دیده شده هتک را بیشتر برای آن بکار می بریم.

اما اعتدال در این میل را عفاف می نامند. 

فعلا بس است.

نظرات  (۱)

You've imprsseed us all with that posting!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی